Čo za omyl ...?

Autor: Hana Križková | 27.3.2011 o 22:14 | (upravené 27.3.2011 o 22:58) Karma článku: 4,37 | Prečítané:  774x

Stávajú sa vám často také tie nepríjemné záležitosti typu – je vám neskoro odoslaná faktúra za telefón, poprípade za plyn, následne na to vám príde upomienka a musíte obtelefonovávať „malých polobohov“ na malých zašednutých kancelárskych stoličkách aby ste im vysvetlili situáciu? Samozrejme česť výnimkám- niekde sú tie stoličky v lepšom stave. Ja som mala prednedávnom dva dni nesúce sa v podobnom duchu.

 

Jedného večera prídem neskoro na byt zo školy a z brigády- unavená a vyšťavená ako „pravý“ citrón do sýtenej vody. V tom mi spolubývajúci oznamuje, že som mala údajne návštevu, tak sa ho spýtam na to, akú. On na to- exekútora. Vyvalím oči.

„Prečo?“ Údajne nevie. V momentne som o šesť poschodí nižšie pri schránke a môžem vás uistiť, že  žiadna iná nebije do očí tak, ako tá naša s nápisom UPOZORNENIE o exekúcií ! V duchu sa snažím spomenúť si na moje účty, nedajbože nedoplatky... Na nič neprichádzam. Rýchlo stŕham tú odpornú samolepku. Musím uznať, dotyčný si dal skutočne záležať na precíznosti trvanlivosti nápisu na schránke. Tak sa teda nadýchnem a otváram mailbox na to, aby som zistila, že jedna A štvorka a obsah v nej je adresovaný úplne inej osobe s,  v podstate „takmer“ identickým menom, okrem jedného ř miesto r- v mojom slovenskom prípade, jedným dĺžňom v priezvisku a úplne iným krstným menom. Tak som sa začala smiať takým tým „padolkameňzosrdca“ smiechom a pohoršovať zároveň nad negramotnosťou dotyčného exekútora, ktorý pobiehal v okolí husto posiatych siedmich kilometrov bytovky a snažil sa nájsť tú správnu osobu, na to, aby nakoniec vyhrážka od súdu skončila u mňa. Vytočilo ma to teda na zvyšok večera parádne, ale povedala som si, že ráno ich na exekútorskom úrade obšťastním milým telefonátom.

Takže na druhý deň vytočím ich číslo, aby som si to s nimi vybavila a vypočula som si aspoň niečo málo z ospravedlnenia, keď mi to zodvihne pán v stredných rokoch, štýlom akože Čo chcem?! Tak mu vysvetľujem situáciu,  on sa ma pýta stále dokola na rovnaké veci, a vôbec mu nejde do hlavy, ako je to možné. Občasné začudované „Aha, hm, no toto... Skutečne? „ je v telefonáte zopakované za každým piatim slovom. Nevadí, kašlem už na to, aj tak sa ničoho rozumného z jeho strany nedočkám, tak si teda hovorím, už by to mohol ukončiť, práve mi prišla na zastávku tramvaj- nestíham to.

Myslíte, že bolo nejaké ospravedlnenie? Nie. Namiesto toho si slimačím tempom vypýtal moje rodné číslo(ostatne takou rýchlosťou prebiehala celá jeho komunikácia) a na moje naliehanie plus „Dúfam, že to vybavíte a už sa nič takéto nebude opakovať. Ďakujem, dovidenia!“ som položila. Aspoň že som tú šalinu stihla, keď už nič iné.

Čo mi z tejto udalosti plynie? Niektoré kompetentné osoby za vcelku dosť dôležité záležitosti sú dokonca ešte aj analfabeti, okrem iného.

A ešte v ten deň mi prišlo vyúčtovanie od jedného nemenovaného mobilného operátora s číslom v názve o uhradení faktúry dvojnásobne prevyšujúcej môj mesačný priemer. Po preskúmaní celého papiera som prišla nato, že mi zaúčtovali internet v mobile za päť stoviek českých naviac. Nevadí, povedala som si, vybavím to...

Každopádne poctivým a poctivo platiacim ľuďom prajem veľa pevných nervov pri vybavovačkách a plnení si svojich záväzkov voči inštitúciám a firmám. A pokiaľ žiadne nemáte, to nič, neobávajte sa. Veď oni si vás aj tak nakoniec nájdu!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?